Zrzeszenie Gminne Ludowe Zespoły Sportowe Drukuj

ZRZESZENIE GMINNE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE

 

Kontakt:

Karol Jańczak - przewodniczący

ul. Jarocińska 1

63-233 Jaraczewo

www.lzs.jaraczewo.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

   Koło LZS powstało w 1948 roku. Jego założycielem byli m.in.: Stanisław Musiał i Zygmunt Graczyk. Działalność koła rozpoczęła się na bazie drużyny piłki nożnej. Wszystkie mecze sędziował, a także zabezpieczał medycznie, wielki społecznik Wiktor Michalkiewicz, na co dzień felczer miejscowego Ośrodka Zdrowia. Opiekunem zespołu był ówczesny Komendant OSP Jan Barański.

 

   Jaraczewska drużyna brała udział również w rozgrywkach o "Puchar Polski" w 1951 roku. W ramach rozgrywek spotkała z "A"- klasowym "Kolejarzem" Środa i wysoko notowaną "Spójnią" Jarocin.

 

   W późniejszym czasie (lata 60-te), oprócz rozgrywek w piłkę nożną, w jaraczewskim LZS-ie działały także sekcje:

 • piłki siatkowej;
 • piłki ręcznej;
 • tenisa stołowego;
 • LA i warcabów.

   Od 1970 roku Koło LZS w Jaraczewie prowadził Eugeniusz Konieczny. Wtedy to nastąpiło wyraźne orzeźwienie działalności. W tym czasie do koła należało 60 osób. Okres rozkwitu przeżywała głównie Sekcja tenisa stołowego.

 

   Od 1981 roku organizowany jest Rajd Samochodowy – pod nazwą „LUDOWIEC”. Jego inicjatorami byli Włodzimierz Misiak i Jan Raczkiewicz. Duże sukcesy odnosiła także sekcja strzelecka, zajmując na mistrzostwach województwa miejsca w czołówce. Odnoszone przez wszystkie sekcje LZS Jaraczewo sukcesy sprawiły, że wielokrotnie koło to zajmowało czołowe lokaty w skali kraju i województwa we współzawodnictwie o sportowy znak jakości "OMEGA". Najwyższe osiągnięcie tego koła to zajęcie VIII i XII miejsca na najlepiej działające koło w kraju.

 

   Obecnie działające Zrzeszenie Gminne LZS w Jaraczewie jest kontynuacją działającej do 2005 roku Rady Gminnej LZS w Jaraczewie. Jako priorytetowe cele stawia sobie upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu, w tym działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Wspiera także działania propagujące krajoznawstwo oraz ochronę i promocję zdrowia poprzez wprowadzanie aktywnych form wypoczynku. Rada Gminna LZS, w początkowej fazie swojej działalności, poszczycić mogła się znacznymi osiągnięciami w Międzynarodowych Rajdach Narciarskich, które rokrocznie odbywały się w Rajczy. Jako uczestnik, zajmowała czołowe lokaty w klasyfikacji końcowej.

 

   Rada Gminna LZS zainicjowała takie imprezy jak:

 • Turniej Zakładów Pracy- obecnie Turniej Samorządów Wiejskich
 • Majowe Biegi Uliczne
 • Cross Rowerowy
 • Biegi Dożynkowe
 • Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej.

 

   Turnieje i zawody są przeprowadzane do dnia dzisiejszego. Ich współorganizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie, Szkolny Związek Sportowy, a także bezpośrednio Urząd Gminy.

 

   W latach 80- tych największą popularnością cieszył się plebiscyt na najlepszych sportowców gminy. Organizowana była także Zimowa Spartakiada LZS. Dominującymi dyscyplinami sportowymi były: tenis stołowy, szachy, warcaby, rzut lotką. Spartakiady dawały możliwość spotkań, przyciągając tym samym wielu członków kół LZS- ów z terenu całej gminy.

 

   Do roku 2001 istniała Gminna Liga Oldboy w piłce nożnej. Liga cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników rozgrywających mecze, jak i wśród kibiców. Obecnie Liga Oldboy przekształciła się w Gminną Ligę Piłki Nożnej tzw. Ligę "W".
Spośród zawodników z Ligii "W" wybrano tych z najlepszymi predyspozycjami i stworzono Gminny Klub Sportowy.

 

   W 2010 roku powołano dwie sekcje:

 • Sekcję Turystyki Motorowej
 • Sekcję Siatkówki - SET Jaraczewo.

 

   Wszyscy zainteresowani sportem i jego działalnością mogą brać udział w turniejach halowych piłki nożnej, siatkowej, czy koszykowej. Organizatorem rozgrywek i turniejów jest Zrzeszenie Gminne LZS w Jaraczewie. Warto zauważyć, że oprócz drużyn z terenu gminy Jaraczewo, we wszystkich kategoriach sportowych, biorą udział drużyny z terenu całego kraju.

 

 
baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

platforma zakupowa

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 8 Maja 2021 r.

Imieniny obchodzą:

Dezyderia, Ilza, Marek, Michał, Piotr, Stanisław

Do końca roku zostało 238 dni.