Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Biblioteka - Aktualności

GOK - Aktualności


Warning: Creating default object from empty value in /p/modules/mod_feed/helper.php on line 46

Serwis Samorządowy PAP


Warning: Parameter 1 to plgContentSIGPlus::onAfterDisplayTitle() expected to be a reference, value given in /p/libraries/joomla/event/event.php on line 67
ICEO CK Drukuj

iceo_ck

 

ICEO - INTERNETOWE CENTRA EDUKACYJNO-OŚWIATOWE NA WSI
CENTRUM KSZTAŁCENIA - WIOSKA INTERNETOWA

 

   Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe mieści się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaraczewie przy ulicy Kolejowej 4. Wyposażone jest w 5 zestawów komputerowych, 1 notebooka, zestawu audio, ekranu i monitora multimedialnego, fax, voip oraz szerokopasmowy dostęp do Internetu.

    Głównym celem  projektu jest  umożliwienie lokalnym społecznościom wiejskim korzystania z nowoczesnych form kształcenia, a zwłaszcza kształcenia na odległość, w tym także dostarczanie wiedzy i organizowanie procesu edukacyjnego.

    Utworzone w ramach projektu Centra pełnią rolę ośrodków edukacyjno - społeczno - kulturalnych  adresowanych do społeczności lokalnych i stwarzających im możliwość rozwoju.

    Projekt „Internetowe Centra Edukacyjno-Oświatowe na wsiach” (ICEO) uruchomił 480 Centr edukacyjnych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, rozłożonych równomiernie na terenie całego kraju. Korzystanie z Centrów umożliwi korzystanie z różnorodnych form edukacji zdalnej przez osoby zamieszkujące te tereny.

    Każde z centrów wyposażone jest w sprzęt komputerowy, meble i materiały dydaktyczne umożliwiające jednoczesną edukację 11 osób, zaś w przypadku imprez kulturalnych uczestnictwo nie mniej niż 20 osób. Centra obsługiwane są przez personel OSP i wolontariat. Lokalizacje tworzonych Centrów zostały udostępnione przez struktury Ochotniczych Straży Pożarnych.

Centra mają za zadanie:

  • udostępniać szkolenia na odległość oraz wspomagające materiały dydaktyczne,
  • organizować procesy edukacyjne nauczania na odległość, we współpracy z jednostkami kształcenia na odległość,
  • organizować kursy na odległość i egzaminy,
  • organizować szkolenia zdalne z wykorzystaniem wyspecjalizowanego oprogramowania,
  • organizować okresowe seminaria


    Działanie Centrów w oparciu o realizowany Projekt przy finansowane jest trwał od lutego do września 2008r. Następnie Centra utrzymywane są przez OSP przez pięć lat do 30 września 2013r. Zadaniem Partnerstwa jest pozyskiwanie kolejnych środków z funduszy Unii Europejskiej, które będą wspomagały utrzymanie i rozwój Centrów edukacyjnych we wspomnianym pięcioletnim okresie czasu.

    Więcej na stronach projektu pod asdresem http://www.iceo.eduportal.pl


    Centrum Kształcenia -  Wioska Internetowa mieści się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaraczewie przy ulicy Kolejowej 4.


    E-edukacja to alternatywa dla klasycznego, tradycyjnego sposobu zdobywania wiedzy, szczególnie atrakcyjna z punktu widzenia mieszkańców terenów wiejskich, które pod względem infrastruktury telekomunikacyjnej i informacyjnej nie dorównują aglomeracjom miejskim. Stąd pomysł stworzenia ogólnopolskiej sieci Centrów Kształcenia na odległość rozmieszczonych na terenie całego kraju, jako jednego z najważniejszych i najbardziej nowoczesnych ogniw obecnego systemu oświaty. Aktulanie już w 630 miejscowościach wiejskich takie e-edukacyjne ośrodki rozpoczęły swoją działalność.

    Czym jest Centrum Kształcenia na odległość?

    Centrum Kształcenia na odległość jest placówką o charakterze oświatowym, zapewniającą możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line celem uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

    Każde Centrum jest odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu (5, 10 lub 15 stanowisk komputerowych) i teleinformatyczny oraz tzw. biblioteczkę multimedialną (pakiet komputerowych programów edukacyjnych, w tym encyklopedie, słowniki, atlasy). Stwarza również możliwość nieodpłatnego dostępu do stworzonej na potrzeby projektu platformy e-edukacyjnej.

    Z pakietu oferowanych w każdym Centrum usług może skorzystać każda osoba zamieszkująca tereny wiejskie, zainteresowana zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy.

    Więcej na stronach projektu pod asdresem http://www.wioskainternetowa.pl

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 23 Października 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.