Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE Drukuj
piątek, 04 października 2019

gops 1200x627BEZPŁATNE BADANIA  MAMMOGRAFICZNE


Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, więc i w  roku 2019 organizuje kolejne  bezpłatne badania mammograficzne.

 

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników  zachorowalności na raka piersi w Polsce oraz zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby.

 

W październiku 2019r.,by ułatwić dostęp mieszkankom naszej gminy w badaniach mammograficznych, Mammobus będzie stał w różnych miejscowościach gminy Jaraczewo.

 

Mieszkanki naszej gminy będą mogły znów wziąć udział w badaniach mammograficznych w Jaraczewie i w Noskowie.

 

17 PAŹDZIERNIKA 2019R. MAMMOBUS
w Jaraczewie
przy
Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 14.00 do 17.00.

 

Badania będą przeprowadzone przez firmę NZOZ ,,LARGO’’ ul. Za Groblą 3/4 z Poznania

 

24 PAŹDZIERNIK 2019R. MAMMOBUS
przy Sali Wiejskiej w Noskowie,

od godz. 14.00 do 17.00.

 

Badania będą przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 z Poznania

 

Ośrodki NZOZ ,,LARGO’’ ,,OPEN’’  z Poznania  prowadzą specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz ściśle związaną z podejmowanymi świadczeniami medycznymi kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych, jak również organizują i prowadzą kursy dokształcające dla różnych grup odbiorców (pielęgniarki środowiskowe, technicy radiodiagnostyki, uczniowie, mieszkańcy Wielkopolski itp.). wyspecjalizowane w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonują profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie. Są to firmy medyczne, które zatrudniają wysokiej klasy lekarzy radiologów, wyspecjalizowane w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonują profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie. Priorytetem jest świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej.

 

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

Program skierowany jest do kobiet, które:
•    dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2017r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
•    lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2018r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."

 

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.


Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.

 

mammobus nosków 10 2019

17.10. Jaraczewo

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 29 Maja 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.