Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Bezpłatne badania profilaktyczne dolnego odcinka przewodu pokarmowego Drukuj
czwartek, 03 października 2019

gops 1200x627ZGŁOŚ SIĘ NA BADANIA I ZBADAJ SIĘ ZA DARMO

 

Gmina Jaraczewo w trosce o zdrowie swoich mieszkańców, zarówno kobiet jak i mężczyzn znów organizuje bezpłatne badania profilaktyczne.

 

W październiku tego roku będą przeprowadzone profilaktyczne badania w zakresie profilaktyki nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego

 

BADANIA

- w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od  50 - 67 r.ż.) – badanie na obecność krwi utajonej w kale.

 

Badania poprzedzone będą spotkaniem edukacyjnym, które poprowadzą pracownicy Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ w Poznani, którym  patronuje dr. n. m. Pan Dariusz Godlewski. W trakcie prelekcji uczestnikom spotkania zostaną rozdane specjalne probówki do przygotowania materiału do badań, na obecność krwi utajonej w kale. Badanie to jest konieczne w celu prowadzenia badań profilaktycznych raka jelita grubego.

 

1. Spotkanie edukacyjne odbędzie się 10 października 2019r., od. godz. 17.15 w  Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, ul Kolejowa 4 w Jaraczewie.
2. Badania na oznaczenie poziomu PSA w formie pobierania krwi oraz odbiór materiału do badań (tzw. kałówek) będzie miało miejsce 18 października 2019r. od godz. 12:00 do 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie.

 

Badania poprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kazimierza Wielkiego 24/26.

 

Do rejestracji zapraszamy osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaraczewie lub pod numerem telefonu (062)740 84 34, (062) 740 84 35, codziennie w godzinach urzędowania, w terminie do 09 października 2019r.

 

Plakat jelito Jaraczewo 10.10.2019

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPiątek, 29 Maja 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.